Fertő Imre előadása a Virtual Expert Meeting on China-CEEC COVID-19 Response in Agriculture rendezvényen

Fertő Imre előadása a Virtual Expert Meeting on China-CEEC COVID-19 Response in Agriculture rendezvényen

2020.09.21 | 13:50

A Kína és 16 kelet-közép-európai állam közötti transzregionális együttműködés (China-CEEC) szervezésében megtartott rendezvényre 2020. szeptember 18 - án került sor.

Tovább olvasom »
Tényleg a nagyvárosok kiváltsága a fejlődés? - Lengyel Balázs és Páger Balázs cikke a Portfolio KRTK Blogjában.

Tényleg a nagyvárosok kiváltsága a fejlődés? - Lengyel Balázs és Páger Balázs cikke a Portfolio KRTK Blogjában.

2020.09.17 | 15:47

A gazdasági fejlődés fő motorja az innováció (legfőképp a technológiai innováció). Ugyanakkor az újdonságok generálása és adaptálása is a nagyvárosokban koncentrálódik, ezért a földrajzi régiók közötti egyenlőtlenségekhez vezet, ami hosszú távon károsan hat egy ország fejlődésére, mert sokan nem tudnak bekapcsolódni az innovációs folyamatba. Az innovatív gazdaság kialakítása és erősítése ezért régiókra szabott állami beavatkozást kíván. A regionális tudomány módszertanának segítségével mutatunk rá arra, hogy a helyi társadalom, és a régió gazdaságának adottságai hazánkban is hangsúlyozottan fontosak az innovációpolitika számára.

Tovább olvasom »
Megjelent az OECD új kiadványa Havas Attila szakértői közreműködésével

Megjelent az OECD új kiadványa Havas Attila szakértői közreműködésével

2020.09.14 | 12:50

Optimising the operation and use of national research infrastructures - OECD SCIENCE, TECHNOLOGY AND INDUSTRY POLICY PAPERS - August 2020 - No. 91

Tovább olvasom »
Az EU új hétéves költségvetési kerete – avagy egy lépéssel a föderális unió felé?
„A mi városunkban is segít a természet” című győri kiállítás sajtóvisszhangja

„A mi városunkban is segít a természet” című győri kiállítás sajtóvisszhangja

2020.09.10 | 12:57

2020. szeptember 8-án került sor az Európai Unió Horizon 2020 program támogatásával megvalósuló Naturvation projekt keretében „A mi városunkban is segít a természet” című kiállítás ünnepélyes megnyitójára a KRTK Regionális Kutatások Intézetének Nyugat-magyarországi Tudományos Osztályán.

Tovább olvasom »
Hogyan segítheti a hálózatkutatás a magyar gazdaságfejlesztést?

Hogyan segítheti a hálózatkutatás a magyar gazdaságfejlesztést?

2020.09.07 | 12:02

Elekes Zoltán írása a Portfolio KRTK Blogjában.

Tovább olvasom »
Lados Mihály előadása és a KRTK RKI Nyugat-magyarországi Tudományos Osztályának H2020 Naturvation projektje az I. Győri Zöld Expo-n

Lados Mihály előadása és a KRTK RKI Nyugat-magyarországi Tudományos Osztályának H2020 Naturvation projektje az I. Győri Zöld Expo-n

2020.09.02 | 09:44

A nyár utolsó hétvégéjén került megrendezésre az I. Győri Zöld Expo, melyen Lados Mihály tartott előadást ″Természet-alapú megoldások a városokban: a vállalkozások szerepe az energiahatékonyságban″ címmel; a NYUTO H2020 Naturvation projektje pedig önálló standdal kiállítóként vett részt a szakmai vásáron.

Tovább olvasom »

Eseménynaptár

H

K

Sz

Cs

P

Szo

V

28
29
30
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2020 Október

Kiemelt híreink

Pálné Kovács Ilona tanulmánya a Springer kiadó gondozásában megjelent „Local Governance in the New Urban Agenda” kötetben

Pálné Kovács Ilona tanulmánya a Springer kiadó gondozásában megjelent „Local Governance in the New Urban Agenda” kötetben A kötet a helyi kormányzás lehetőségeit, kihívásait és változásait az új városi paradigma kontextusában vizsgálja. Series Ed.: Nunes Silva, Carlos © 2020 Springer Nature Switzerland AG

Lackó Mária és Sebők Anna tanulmányai; Ricz Judit könyvismertetője a Közgazdasági Szemle októberi számában

Lackó Mária és Sebők Anna tanulmányai; Ricz Judit könyvismertetője a Közgazdasági Szemle októberi számában LXVII. évf., 2020. október

Magtérségek és perifériák – lehetőségek és fenntartható jövő - A Magyar Regionális Tudományi Társaság XVIII. Vándorgyűlése

Magtérségek és perifériák – lehetőségek és fenntartható jövő - A Magyar Regionális Tudományi Társaság XVIII. Vándorgyűlése A vándorgyűlés 2020. október 27–29. között online, illetve különböző helyszíneken hibrid módon kerül megrendezésre.

További híreink »